Strona główna > Konin > Kleczew: święto gazety

Kleczew: święto gazety
środa, 16 maja 2012 15:03

Brak wtyczki flash player

O sporcie, kulturze, oświacie i codziennych sprawach z życiach miasta i gminy pisze Gazeta Kleczewska. Właśnie ukazał się 200 numer miesięcznika, który na rynku obecny jest od 17 lat. Wydanie świętowano w centrum kultury w Kleczewie.

Na pomysł utworzenia gazety wpadł ówczesny radny Kleczewa Ryszard Woźniak. Pierwszy numer ukazał się w 1995 roku. Poswięcony był przede wszystkim relacjom z lokalnych wydarzeń sportowych. Dziennikarze mieli też inny cel. Na trzy miesiące przed wydaniem numeru 1 Gazety Kleczewskiej burmistrzem został Marek Wesołowski.

Od 15 lat szefową redakcji jest Ewa Matyba. Dobrze wie, że kluczem do sukcesu jest dobry zespół współpracowników. Gazetę Kleczewską tworzą sami mieszkańcy.

Zdaniem Ryszarda Sławińskiego nie jest łatwo prowadzić lokalną gazetę. Tu na miejscu dziennikarze i informacje są weryfikowane natychmiast przez mieszkańców – mówi szef wielkopolskiego zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Gazeta Kleczewska ukazuje się raz w miesiącu. Jej nakład wynosi prawie 1000 egzemplarzy, ale nie oznacza to, że tylko tylu mieszkańców ją czyta.

Gazeta Kleczewska to swego rodzaju kronika gminy. Zaglądając do archiwalnych numerów możemy przypomnieć sobie m.in. ciekawych ludzi i ważne wydarzenia.

W całej Polsce wydawanych jest kilka tysięcy lokalnych gazet samorządowych. Część z nich to tygodniki i dwutygodniki.

 

 
 

Wyszukaj